• Kurs specjalistyczny z zakresu zarządzania najmem lokali mieszkalnych


 

 

Każdy uczestnik kursu otrzyma specjalistyczną wiedzę z zakresu zarządzania najmem lokali mieszkalnych. Uczestnicy pozyskają specjalistyczne i szczegółowe umiejętności interpretacji kluczowych przepisów prawnych dotyczących omawianych zagadnień. W ramach programu kursu położymy również nacisk na zagadnienia praktyczne, których opanowanie pozwoli w sposób skuteczny i bezpieczny zarządzać najmem. Uwaga - szkolenie nie obejmuje (ze względu na całkowicie inną specyfikę) zarządzania najmem krótkoterminowym.

 

L.p.

Tematy - zagadnienia
(minimum programowe)

godz.

I

Podstawy prawne zarządzania najmem

8

II

Podstawy prawne najmu

16

III

Zakres czynności

12

 

Razem

36
Ukończenie kursu z wynikiem pozytywnym jest równoznaczne z uzyskaniem tytuły specjalisty w danym zakresie - wpisaniem do Centralnego Rejestru Pośredników i Zarządców PFRN zobacz więcej tutaj...>>
 

 
Prowadzący - Wykładowcy:
 
Szymon Sędek - z wykształcenia prawnik (były sędzia, aktualnie adwokat), od 1990 roku działa na rynku nieruchomości. Wspólnik firmy zarządzającej nieruchomościami w trójmieście. Współzałożyciel pierwszego w Polsce stowarzyszenia pośredników (SPPON) i pierwszy Prezydent PFRN. Był konsultantem Wschodnioeuropejskiej Fundacji Nieruchomości (USA), USAID i Urban Institute (USA). Jest członkiem sekcji międzynarodowej National Associations of Realtors i FIABCI. W Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości Przewodniczący Komisji Prawnej od wielu lat. Przewodniczący kapituły PFRN. Uznany specjalista i wykładowca z zakresu problematyki prawnej pośrednictwa i zarządzania, autor licznych publikacji.
 
 
Piotr Dobrowolski - radca prawny z 10-letnim doświadczeniem. Od kilkunastu lat zajmuje się tematyką związaną z prawem nieruchomości. Pomaga pośrednikom w obrocie nieruchomościami i zarządcom nieruchomości w ich codziennej pracy. Opracowuje umowy pośrednictwa i reprezentuje pośredników w sporach sadowych. Doradza inwestorom, prowadzi audyty nieruchomości i regulację ich stanów prawnych. Reprezentuje Klientów w sporach sądowych i administracyjnych związanych z nieruchomościami. Negocjuje i projektuję umowy dotyczące obrotu nieruchomościami i korzystania z nich, wśród nich umowy najmu, którym to zagadnieniem interesuję się w szczególności.
 
 
Leszek A. Hardek - Doradca, ENF, Pośrednik i zarządca nieruchomości, na rynku nieruchomości od początku lat dziewięćdziesiątych. Zawodowo zarządzaniem najmem lokali mieszkalnych zajmuje się od 1999 roku, a prywatnie od połowy lat 90-tych. Autor artykułów i opracowań związanych z zawodem pośrednika i zarządcy, lokalnego oraz regionalnego rynku nieruchomości do prasy lokalnej i specjalistycznej. Wykładowca na kursach dla pośredników w obrocie nieruchomościami od 1999 r. i warsztatach zawodowych od 2001 r. oraz na studiach wyższych i podyplomowych z zakresu pośrednictwa i zarządzania. W Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, m.in. Prezydent PFRN w latach 2012 – 2016. Aktualnie m.in. Pełnomocnik PFRN ds. Centralnego Rejestru oraz przewodniczący Kapituły im. Jerzego Kląskały.
 
 
Terminy Zajęć:
Zajęcia będą prowadzone w systemie weekendowym (sobota-niedziela)
Wymagana minimalna liczba chętnych 15 osób.
 
 
Miejsce zajęć i planowany termin rozpoczęcia:
  • Bydgoszcz, ul. Batorego 2 (siedziba stowarzyszenia)
  • Rozpoczęcie (pierwsze zajęcia): 8 luty 2020, godz. 9.00
 
Harmonogram zajęć:
  • 8-02-2020
  • 9-02-2020
  • 29-02-2020
  • 1-03-2020
  • 22-03-2020 (w tym dniu po zajęciach odbędzie się egzamin testowy dla zainteresowanych)
Koszt:
Koszt
  • 850 zł (istnieje możliwość płatności w dwóch ratach 2x 450 zł)
  • 100 zł (opłata egzaminacyjna tylko dla osób chcących uzyskać tytuł specjalisty).
 
Dodatkowe pytania prosimy kierować mailem na adres [ kliknij tutaj ]
 

 
 formularz zgłoszenia
 minimum programowe
 harmonogram zajęć

SPON Pomorza i Kujaw
85-104 Bydgoszcz, ul. Batorego 2|tel./fax.: (+48) 52 321.09.75; gsm: (+48) 600 99.44.98 - biuro czynne od 11.00 - 15.00
Copyright © 1999-2009 SPONPK - Wszelkie prawa zastrzeżone
wykonanie serwisu: Arat Media